• 1

    Witamy na stronie SITP Olsztyn

  • 2

    Komenda Wojewódzka PSP w Olsztynie

Copyright 2023 - Custom text here

20180512 190709Członkowie SITP-u i firm współpracujących ponownie wypłynęli na jeziora. W dniach 10-11 maja br. załoga olsztyńskiego oddziału wzięła udział w VIII Regatach o Puchar Oddziału Stołecznego SITP, które odbyły się na jeziorze Kisajno. Bazą wypadową był port Marina Bełbot Yacht Charter w Wilkasach koło Giżycka.


Lepiej chyba być nie mogło. Na sześć rozegranych wyścigów aż w 5 jako pierwsi wpływaliśmy na metę !!! Zwycięstwo wśród 11 ekip i I miejsce w ogólnej klasyfikacji regat było bezapelacyjne. Za sterami łodzi klasy Bolero 805 usiadł doświadczony żeglarz kol. Krzysztof Kroszkiewicz. W załodze byli także kol. Jacek Baczewski i kol. Tomasz Lacki, wspierani przez emeryta Sławomira Charubina z Pisza i asp. sztab. Mariusza Dyndula z Giżycka.
Dzięki pięknej pogodzie, sprzyjającemu wiatrowi, wzorowej organizacji regat i „pełnej” integracji z innymi członkami SITP przy wieczornym ognisku i szantowych koncertach aktywnie spędziliśmy majowy weekend. Udział w tych regatach stał się już tradycją dla naszego oddziału. Przypomnijmy, że w roku 2018 nasza załoga zajęła III miejsce i miała „lekki” niedosyt. Druga załoga z kol. Andrzejem Olszewikiem i kol. Andrzejem Jankowskim w składzie byli wtedy na miejscu X.
Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji. Ahoj !!!

Oprac. J.Baczewski